شهردار شهرضا گفت: شهدا ذخیره انقلاب و فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین ارزش انقلابی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، رحیم جافری در دیدار با خانواده‌های 2 شهید و یک جانباز مدافع حرم این شهرستان، بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در واقع سرآغاز تحول بزرگی بود که گرایش به دین و ارزشهای مذهبی مهمترین ویژگی آن محسوب می‌شود.

:::آرشیو:::


کد : 1716

شهرضا – شهردار شهرضا گفت: شهدا ذخیره انقلاب و فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین ارزش انقلابی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، رحیم جافری در دیدار با خانواده‌های 2 شهید و یک جانباز مدافع حرم این شهرستان، بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در واقع سرآغاز تحول بزرگی بود که گرایش به دین و ارزشهای مذهبی مهمترین ویژگی آن محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: امام راحل(ره) با تلاش و مجادت و اخلاص در راه خداوند انقلاب بزرگ ملت ایران را رهبری و در نهایت به پیروزی رساندند و تا به امروز همه مردم شاهد برکات آن هستند.
شهردار شهرضا بیان کرد: امنیت و آرامش که امروز بر جامعه حاکم است مرهون ایثار و از جان گذشتگی شهدا و جانبازان است، افرادی که در گذشته و در زمانی که کشور به وجود آنها نیاز داشت خالصانه در جبهه‌های نبرد حاضر و از ارشهای دینی و ملی دفاع کردند، حق بزرگی بر عهده همه ما دارند.

جافری خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را یکی از مهمترین وظایف مسئولان برشمرد و افزود: تلاش همه ما در جهت خدمت به بازماندگان خانواده شهدا و به جانبازان و آزادگان و ایثارگران وظیفه اخلاقی، عرفی و دینی و البته کمترین کار ممکن است.
وی ادامه داد: خانواده‌های ایثارگران باعث افتخار جامعه، میراث داران انقلاب اسلامی و سرمایه های معنوی کشور به شمار می روند و خدمت به آنها افتخاری بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

شهردار شهرضا گفت: مادران و پدران شهدایی که بدون ادعا بهترین سرمایه زندگی خود یعنی فرزندانشان را به جبهه‌ها اعزام کرده و پس از گذشت چندین سال به این عمل خود افتخار می‌کنند، در زمره با ارزشترین ذخایر انقلاب و بهترین حامیان دین هستند.
جافری در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: شهرستان شهرضا با تقدیم 750 شهید و هزار و 500 جانباز و تعداد زیادی آزاده و رزمنده در دوران مبارزات انقلابی و جنگ تحمیلی سهم قابل ملاحظه‌ای در دفاع از ارزشهای دینی و انقلابی داشته است.
وی ادامه داد: شهیدان بزرگی همچون شهید همت، شهید طباطبایی، شهید قانع و شهید کاظمی در زمره بزرگترین سرداران دوران مقدس و افتخارات مردم شهرستان شهرضا هستند.

شهردار شهرضا همچنین اظهار کرد: روحیه شهادت طلبی و ایثارگری ملت بزرگ ایران باعث شده تا امروز هم عده زیادی از جوانان مؤمن و انقلابی و ولایتمدار با حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به عنوان مدافعان حرم از حرم زینبی و مزار ائمه(ع) دفاع کنند.
جافری گفت: تا زمانی که روحیه ایثارگری و شهادت طلبی و ولایتمداری در بین مردم ایران وجود دارد، عزت و افتخار کشور و انقلاب تضمین شده است.
وی اضافه کرد: امروزه مسئولان جمهوری اسلامی به پشتوانه روحیه انقلابی مردم و خانواده معظم شهدا و ایثارگران با اقتدار در همه عرصه‌های جهانی حاضر و از مواضع کشور و اسلام دفاع می‌کنند.
به گزارش ایمنا، در این دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهرضا از خانواده شهید »مقصودعلی آقایی» که در تاریخ 15 اردیبهشت‌ماه سال 61 در منطقه عملیاتی فکه به شهادت رسید و خانواده شهید «اکبر کریمی چشمه علی» که در تاریخ 25 شهریورماه سال 1383 در منطقه انتظامی اشنویه شهرستان ارومیه به شهادت رسیده است، بازدید کردند.
شهردار و اعضا شورای شهر شهرضا همچنین با «محمدامین رضایی» - جانباز مدافع حرم این شهرستان که در کشور سوریه به درجه جانبازی نائل شد، دیدار کردند

 

تصاویر مربوط به خبر