دکتر جافری - شهردار شهرضا به عنوان شهردار برتر کشور در حوزه فرهنگی و کتابخوانی معرفی شد.

:::آرشیو:::


کد : 1721

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا خبر داد:
شهردار شهرضا به عنوان شهردار برتر شهر فعال فرهنگی کشور معرفی شد
شهرضا – معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا گفت: رحیم جافری - شهردار شهرضا به عنوان شهردار برتر کشور در حوزه فرهنگی و کتابخوانی معرفی شد.
محمد مهدی مولائیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، عنوان کرد: توسعه فعالیتهای فرهنگی و تلاش در زمینه فرهنگ سازی برای انجام اقداماتی که برای اجتماع سودمند باشد، مهمترین مؤلفه شهرهای خلاق و پیشرفته محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: متولیان فرهنگی هر جامعه تلاش می‌کنند تا آخرین الگوهای بومی و ملی فرهنگی را که متناسب با اعتقادات و و باورهای مردم جامعه باشد را انتخاب و با استفاده از روشهای اصولی و کارشناسی، ترویج دهند.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا بیان کرد: امروزه سیاستهای راهبردی در حوزه مسائل اجتماعی بر مبنای توسعه و گسترش تعاملان فرهنگی قرار دارد به همین دلیل نهادهای فرهنگی جوامع تلاش می‌کنند تا برای ایجاد هرگونه تحولی در عرصه اجتماعی، در گام نخست گفتمان سازی فرهنگی آن را ایجاد کنند.
مولائیان در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: شهرداریها در دنیای امروز به عنوان مدیران اجرایی شهرها وظایف و اختیارات بسیار زیادی بر عهده دارند که یکی از مهمترین آنها ایجاد اقدامات فرهنگی است.
وی ادامه داد: در کشور ما نیز شهرداریها با تغییر رویکردی اصولی، از نهادهایی صرفاً خدماتی و اجرایی خارج شده و با توجه به رویکردهای فرهنگی در حوزه تعاملات اجتماعی، در این زمینه فعالیت می‌کنند.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا اظهار کرد: شهرداریها قلب تپنده هر شهر هستند که تمرکز آنها در هر زمینه‌ای می‌تواند در کوتاهترین زمان آثار مفید و سازنده‌ای داشته باشد بنابراین توسعه فعالیتهای فرهنگی در شهرها با همکاری بین دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداریها، به پیشبرد بهتر امور می‌انجامد.
مولائیان در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: شهرضا، به عنوان یکی از مهمترین شهرهای کشور در حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی مطرح است که سابقه درخشان فرهنگی و گذشته پر افتخار آن، پشتوانه مهمی برای فرهنگی کشور محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: وجود علمای بزرگی همچون محی الدین الهی قمشه‌ای، حکیم صهبا، حکیم نصرالله در گذشته و دانشمندانی همچون پروفسور هدایت و دکتر الهی قمشه‌ای در دوران معاصر، عظمت فرهنگی این شهر را ثابت می‌کند.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا گفت: مردمان شهرضا از گذشته تاکنون تنها در حوزه علمی فعال نبوده‌اند، آنان در همه بخشهای فرهنگ ایرانی اسلامی از جمله شعر و ادب، هنر، صنایع دستی و معماری، خدمات زیادی را به فرهنگ ایرانی ارائه کرده‌اند.
وی اظهار کرد: شهرداری شهرضا همواره در تلاش برای یافتن راه‌های برای معرفی تاریخ و فرهنگ غنی این شهر بوده و در این زمینه اقداماتی را نیز انجام داده که به مناسبتهای مختلف اجرا شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا، با اشاره به برگزاری سومین جشنواره انتخاب شهر پایتخت کتاب ایران، عنوان کرد: در این جشنواره شهرضا به عنوان یکی از 20 شهر نامزد دریافت عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد.
مولائیان ادامه داد: مجموعه فعالیت‌های حوزه معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزاری مراسم‌های مختلف فرهنگی در شهرضا، اهداء 2 هزار جلد کتاب رایگان فرهنگ شهروندی در هفته فرهنگی شهرضا، نصب المان کتاب شهری درمیدان شهید باهنرو برگزاری سلسله برنامه‌های در مسیر خوشبختی از مهمترین شاخصه‌هایی بود که توانست شهرضا را در این جایگاه برتر کشور قراردهد.
وی اضافه کرد: در نشستی با حضور نمایندگان بیست شهر نامزد عنوان پایتخت کتاب ایران برگزار شد، رحیم جافری - شهردار شهرضا به عنوان شهردار برتر کشور در حوزه فرهنگی و کتابخوانی معرفی شد.