همزمان با فرارسیدن هفته منابع طبیعی طرح کشوری غرس نهال در محور شهرضا به اصفهان

:::آرشیو:::


کد : 1722

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، اعضای «جمعیت همیاران طبیعت شهرستان شهرضا» به همراه شماری از بهبودیافتگان از اعتیاد در «جمعیت احیای انسانی» به شکرانه پاکی از مصرف  مواد مخدر هزار اصله نهال را در محور شهرضا به اصفهان غرس کردند.
امان الله نیکرو – رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرضا در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، بیان کرد: همزمان با فرارسیدن هفته منابع طبیعی طرح کشوری غرس نهال در محور شهرضا به اصفهان با حضور شماری از بهبودیافتگان از اعتیاد در «جمعیت احیای انسانی» انجام می‌شود.

وی گفت: در محور شهرضا به اصفهان 20 کیلومتر مسیر درختکاری وجود دارد که در این طرح با حضور حدود 200 نفر از این افراد، واکاری نهالها انجام خواهد شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرضا عنوان کرد: ایجاد برخی از بحرانهای زیست محیطی از جمله ریزگردها ضرورت توجه به مسئله درختکاری را نشان داده و لازم است این اقدام به صورت یک فرهنگ عمومی در جامعه نهادینه شود.

نیکرو در بخش دیگری از سخنان خود، از تشکیل شرکت تعاوني کشاورزي و مرتعداري این شهرستان خبر داد و افزود: هدف از تشکيل اينگونه تعاونيها ايجاد انسجام و اتحاد بين بهره برداران عرصه هاي طبيعي و نیز استفاده از تسهيلات بخش تعاون، در اجراي طرحهاي مرتعداري و محصولات فرعي مراتع است.

وی ادامه داد: شرکت تعاوني مرتعداران سحرخيزان دشت گل شهرضا با حدود 120 نفر عضو از بهره برداران عرصه هاي مرتعي شهرستان تشکيل و در زمينه امور منابع طبيعي با اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شهرضا همکاري مي‌کند.
شاکرم فرهمندیان – رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا نیز در حاشه این مراسم عنوان کرد: بر اساس مطالبی که اعضای «جمعیت احیای انسانی» مطرح می‌کنند، این روش یکی از مناسبترین روشهای ترک اعتیاد در کشور است و باید از آن حمایت کنیم.
وی اداه داد: لازم است نمایندگان این جمعیت در جلسه علنی شورای شهر حاضر و با تشریح دستورالعملها، ارائه مجوز و بیان روشهای کاربردی خود برای ترک اعتیاد، اطلاع رسانی کنند.

رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا اظهار کرد: متأسفانه با افزایش تعداد معتادان ترک اعتیاد نیز به عنوان منبع درآمدی برای برخی از افراد تبدیل شده اما این جمعیت عنوان کرده است که منافع مادی را دنبال نمی‌کند.

فرهمندیان گفت: اعضای شورای شهر شهرضا قول مساعد برای ایجاد تسهیلات لازم جهت تأسیس شعبه این جمعیت در شهرضا را می‌دهد.

مهدی صالحپور – عضو شورای اسلامی شهر شهرضا نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: در حدود 3 ماه قبل این جمعیت و اقدامات خیرخواهانه آن در کنگره مبارزه با مواد مخدر دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا معرفی شد.

وی اضافه کرد: یکی از مزایای فعالیت این مجموعه، اقدامات علمی و مبتنی بر پژوهش و تحقیق است به همین دلیل باید به دیگران نیز معرفی شوند تا مردم درباره روشهای کری آن بیشتر بدانند.

عضو شورای شهر شهرضا گفت: تقاضاهایی برای استقرار شعبه این جمعیت در شهرضا وجود داشته که اعضای شهر بر اساس آن قول مساعد برای بررسی و کمک به این افراد را می‌دهند.
صالحپور اذعان کرد: متأسفانه معضل مصرف مواد مخدر عده زیادی از افراد و خانواده‌ها را در کشور گرفتار کرده و لازم است هر کس به اندازه توان خود در جهت مبارزه با این معضل اجتماعی اقدام کند