ایجاد ردیف اعتباری مجزا برای ساخت پارکینگ عمومی در شهرضا

شهرضا – شهردار شهرضا گفت: برای نخستین بار در شهرداری شهرضا هزینه حذف پارکینگ جدا شد و تا این لحظه هزینه ساخت یک پارکینگ در محدوده میدان تاسوعا تا چهارراه شهرداری تأمین شده است.

:::آرشیو:::


کد : 1747

رحیم جافری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، عنوان کرد: در سال گذشته ۶۰ درصد بودجه شهرداری شهرضا محقق شد، این در حالی بود که رکود حاکم بر بازار ساخت و ساز و صنعت ساختمان درآمدهای شهرداریها را به شدت کاهش داده بود زیرا ۶۰ درصد از ۹۹  کد درآمدی شهرداریها از محل صنعت ساختمان تأمی‌شود.

وی اظهار کرد: بودجه شهرداری شهرضا به عنوان تنها بودجه در بین شهرداریهای استان است که ۲۲ درصد آن جاری و ۷۸ درصد آن عمرانی است، این در حالی است که در عموم شهرداریها، نسبت بودجه عمرانی به جاری ۶۰ به ۴۰ است.

شهردار شهرضا بیان کرد: بودجه شهرداری در سال گذشته بر اساس مبلغ ۴۷ میلیارد تومان نتظیم شده بود که لایحه اصلاحیه آن این رقم را به ۳۵ میلیارد تومان کاهش داد و تاکنون ۲۹ میلیارد از این مبلغ محقق شده است، بودجه سال ۹۶ هم بر اساس مبلغ ۴۹ میلیارد تومان نتظیم شده است.

جافری در ادامه این مطلب افزود: در ۱۷ ماه گذشته با ختصاص رقمی بالغ بر ۷۸ درصد از بودجه کل شهرداری ۱۷ پروژه عمرانی شامل باغ بانوان، خبایان شهدای منا (برج عسگر)، میهمان‌سرای شهرداری، بلوار آیت الله طالقانی، بلوار حکیم قشقایی، تأسیس ایستگاه آتشنشانی خیابان پاسداران، احداث باغ موزه، آسفالت بلوار گاز، نصب ۵ المان در مناطق مختلف شهر و خرید ست امداد نجات حوادث چاه انجام شده است.

وی گفت: برای نخستین بار در شهرداری شهرضا هزینه حذف پارکینگ جدا شد و تا این لحظه هزینه ساخت یک پارکینگ در محدوده میدان تاسوعا تا چهارراه شهرداری تأمین شده است.

شهردار شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به پروژه باغ موزه شهرضا، بیان کرد: احداث این پروژه برای معرفی فرهنگ و تمدن دیرینه شهرداری بسیار ضروری بود.

جافری ادامه داد: این موزه در محل ساختمان تاریخی منبع آب شهرضا و در ۴ طبقه احداث می‌شود که طبقه فوقانی آن به رصدخانه و سایر طبقات به موزه بزرگان، موزه دفاع مقدس و موزه مردم شناسی شهرضا اختصاص می‌یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ تحت عنوان «اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال» بیان کرد: اقتصاد مقاومتی تنها یک شعار نیست، همه مشکلات کشور در حوزه‌ها اقتصاد و مسائل زیربنایی با اجرای اصول اقتصاد مقاومتی قابل حل است.

شهردار شهرضا اظهار کرد: اگر رهبر معظم انقلاب یک مسئله را به عنوان شعار سال انتخاب می‌کنند، توجه به آن نباید تنها در حد شعار باقی بماند بلکه باید همه اقدامات و برنامه‌های مسئولان بر اساس آن طرح ریزی و اجرا شود.

جافری بیان کرد: در شرایط فعلی تحریمهای مختلف بر بدنه جامعه فشار وارد می‌کند اما با به کار بردن اصول اقتصاد مقاومتی می‌توان این مسئله را برطرف و زیرساختهای کلی کشور را تقویت کرد.

وی، شهرداری شهرضا را یکی از شهرداری‌های پیشگام در عرصه اجرای اصول اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: شناسنامه اقتصاد مقاومتی شهرداری شهرضا برای نخستین بار نتظیم و در اختیار مردم و مسئولان قرار خواهد گرفت.

شهردار شهرضا اظهار کرد: این شهرداری با اجرای اصل ۴۴  قانون اساسی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است، در راستای اجرای اصول اقتصاد مقاومتی، با برون سپاری خدمات در بخشهای کشتارگاه، اجرای پروژه‌های عمرانی و بخشی از رفت و روب معابر و سازمان اتوبوسرانی، باعث کاهش هزینه‌های شهرداری، افزایش توان نظارتی و ارتقاء سطح خدمات ارائه شده به شهروندان شد.

جافری گفت: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در شهرداری در راستای اجرای اصول اقتصاد مقاومتی استفاده از تولیدات شهرداری در اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی و خدماتی بوده است، چنانچه همه تأسیسات موجود در بلوار حکیم قشقایی در کارگاه شهرداری ساخته شده است.

وی با اشاره به ایجاد بازارچه مشاغل خانگی این شهرداری بیان کرد: باید زمینه لازم برای توقیت بنیه اقتصادی مردم را فراهم کنیم زیرا اگر مردم توان مالی خوبی داشته باشند هم خودشان از زندگی بهتری برخوردار خواهند بود و هم می‌توانند با پرداخت به موقع عوارض شهری، شهرداریها را در ارائه خدمات یاری کنند.