ترویج کتاب خوانی به عنوان یک فرهنگ غالب در جامعه نیازمند عزم جدی همه بخشهای دولتی و غیردولتی است

:::آرشیو:::


کد : 1750


کتابخوانی را به فرهنگ تبدیل کنیم
شهرضا – معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا گفت: تبدیل کتابخوانی به یک فرهنگ نیازمند عزم جدی و همکاری و هماهنگی همه ادارات و نهادهای مسئول در بخشهای مختلف است.
محمدمهدی مولائیان در جلسه نشست هم اندیشی طرح باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان این شهرستان، عنوان کرد: در وصف ارزش کتاب و اهمیت کتابخوانی سخنان زیادی گفته شده و همگان به این مسئله واقف هستند، از این پس باید اقدامات زیربنایی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه انجام شود.
وی اظهار کرد: ترویج کتابخوانی به عنوان یک فرهنگ غالب در جامعه نیازمند عزم جدی همه بخشهای دولتی و غیردولتی است و تا زمانی که این هماهنگی عمومی وجود نداشته باشد، نمی توان انتظار داشته باشیم که اقدام قابل توجهی انجام شود.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا بیان کرد: در شرایط فعلی شاهد آغاز تحولاتی هستیم که آینده خوبی را برای فرهنگ جامعه در زمینه کتابخوانی نوید می‌دهد اما باید از اینگونه تحولات حمایت شود.
مولائیان ادامه داد: دین مبین اسلام و دستورات بزرگان دینی ما تأکید زیادی بر مطالعه و دانش پژوهی دارد و لازم است به این تعالیم که برگرفته از کتاب آسمانی قرآن است عمل شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: کتاب در حقیقت بیمه نامه ای است که جامعه را در برابر بسیاری از آسیبهای اجتماعی محافظت می کند به همین منظور تلاش در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در واقع تلاشی در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی و اعتلای فرهنگ عمومی است.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا  با اشاره به انتخاب شهرضا به عنوان ۲۰ شهر برتر در حوزه کتابخوانی، اظهار کرد: این عنوان مرهون تلاش دلسوزان فرهنگی شهر است که در سالهای آینده ثمرات و نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت.
مولائیان اضافه کرد: طرح هایی همچون انتخاب شهر ملی کتاب در واقع بهانه ای برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است و شهرضا به واسطه قدمت دیرینه و فرهنگ غنی می‌تواند در این زمینه طرحهای خوبی ارائه کند.