احداث پیست دوچرخه سواری دانهیل و پیست کراس کانتری و پمپ ترک به همت شهرداری

:::آرشیو:::


کد : 1751

خبرهای خوب برای علاقمندان به ورزش دوچرخه سواری

احداث پیست دوچرخه سواری دانهیل  و پیست کراس کانتری  و پمپ ترک به همت شهرداری

 

پیست پمپ ترک و پیست کراس کانتری و  ایجاد فضای مناسب برای فعالیت رشته تخصصی دوچرخه دانهیل به عنوان یکی از فعالیت های خدماتی فرهنگی و در راستای ترویج فرهنگ ورزش و دوچرخه سواری ، توسط شهرداری شهرضا در قسمت شمالی پارک آبشار دردست اجرا می باشد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضادر گفتگو با خبرنگار آرمان در این رابطه گفت : توجه به حوزه ورزش و تلاش در جهت اقبال قشر جوان به ورزش و فعالیت در این عرصه به عنوان یکی از روش های کارآمد در حفظ جامعه از گرفتار شدن به دام معضلات اجتماعی و از طرفی بالابردن سطح اعتماد به نفس و احساس مفید بودن در جامعه  برای ایشان می باشد. بر همین اساس یکی از رویکردهای فرهنگی شهرداری طی سالهای اخیر ، پرداختن به امر ورزش و ترویج فرهنگورزش به عنوان راهکاری مناسب برای مقابله با آسیب های اجتماعی و رسیدن به جامعه ای پویا با شهروندانی بانشاط است .

محمدمهدی مولائیان افزود : یکی از اقدامات فرهنگی ورزشی شهرداری اقدام در جهت احداث پیست پمپ ترک و پیست کراس کانتری و ایجاد فضای مناسب برای فعالیت های رشته دوچرخه دانهیل به صورت استاندارد و با نظر کارشناسی در پارک آبشار می باشد که این روزها به همت شهرداری در دست اجرا می باشد که پیست پمپ ترک به صورت کاملا فنی و به عنوان سومین پیست از این نوع در سطح کشور تکمیل شده و پیست های دانهیل و کراس کانتری نیز در حال احداث می باشد که امیدواریم با تکمیل این پروژه بتوانیم میزبان مسابقات کشوری رشته کراس کانتری باشیم .

وی افزود : اجرای این پروژه با اقتباس از سایت های جهانی و استفاده از تجربیات ورزشکاران تیم ملی ساکن اصفهان و پس از تهیه نقشه مناسب و با نظارت کامل کارشناسان مربوطه در حال اجراست که جا دارد از همراهی هیئت دوچرخه سواری در این خصوص تشکر و قدردانی گردد.

برگزاری هفده همایش ورزشی در سال 95 ،اجرای جاده سلامت در طول چهارماه از هرسال ،برگزاری مسابقه سیمولتانه و همچنین سری مسابقات آبی مردان آهنینبرای اولین بار در شهرضا ، همایش دوچرخه سواری، مشارکت در برگزاری برنامه های عمومی از جمله پیاده روی های خانوادگی،کوهگشت و چندین برنامه دیگر از جمله برنامه های فرهنگی ورزشی حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا می باشد.