شهردار شهرضا گفت: حادثه هفت تیر در یکی از حساسترین برهه های تاریخ انقلاب به وقوع پیوست ........

:::آرشیو:::


کد : 1754

شهردار شهرضا:
حادثه هفت تیر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود
شهرضا – شهردار شهرضا گفت: حادثه هفت تیر ودر یکی از حساسترین برهه های تاریخ انقلاب به وقوع پیوست اما با عنایات الهی به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب سبب تقویت روحیه انقلابی مردم ایران شد.
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، رحیم جافری در دیدار با آیت الله نجفی – جانباز  واقعه هفت تیر، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین رویداد سیاسی قرن زمینه ایجاد تحولات گسترده در همه عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را فراهم کرد.
وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران پس از ایجاد در داخل کشور، به کانون توجه رسانه ها و مسئولان کشورهای خارجی قرار گرفت و زمینه بیداری ملتهای مسلمان و تحت ظلم استکبارگران را فراهم کرد.
شهردار شهرضا بیان کرد: در حال حاضر امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان مهمترین، بزرگترین و  اثرگذارترین چهره های جهان در زمینه آزادیخواهی و ترویج معارف الهی مطرح هستند.
جافری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعه تروریستی 7 تیر سال 1360 و شهادت شهید دکتر بهشتی و 72 نفر از یاران ایشان در آن رویداد، گفت: این حادثه زمانی اتفاق افتاد که کشور در شرایط حساس تاریخی با بحران های بسیار گسترده ای هم از ناحیه منافقین و دشمنان داخلی و هم در مرزهای کشور از ناحیه دولت بعثی عراق رو به رو بود.
وی اظهار کرد: خون پاک شهدای هفتم تیر در سال 1360 نهال نوپای انقلاب اسلامی را آبیاری و به شایستگی از آسیب پذیری حفظ کرد.
شهردار شهرضا بیان کرد: در این روز دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفای امام (ره) توسط منافقان کوردل به طور ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.
جافری ادامه داد: ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دفعات توسط منافقین و دست پرورده های استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار با حرکت های کور و ددمنشانه آسیب دیده اند و این ظلم های روا داشته شده از سوی مستکبران را هرگز فراموش نخواهند کرد.
وی گفت: حادثه هفت تیر در یکی از حساسترین برهه های تاریخ انقلاب به وقوع پیوست اما با عنایات الهی به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب سبب تقویت روحیه انقلابی مردم ایران شد.

جانباز حادثه هفت تیر:
امروز بیش از هر چیزی به تقویت روحیه ولایتمداری نیاز داریم، جانباز واقعه هفت تیر گفت: ما امروز بیش از هر چیز دیگری نیاز به تبعیت از فرامین رهبری داریم، زیرا محور امور ولایت فقیه است و باید از آن تبیعت کنیم.
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، آیت الله قدرت الله نجفی در جلسه دیدار شهردار و تعدادی از اعضای شورای اسلامی دور چهارم شهرضا با ایشان به مناسبت سالروز واقعه هفت تیر، بیان کرد: ما باید بصیرت خود را بر اساس کلام شهید بهشتی تطبیق دهیم زیرا سخن و رفتار چنین فردی که از یاران صدیق انقلاب و امام(ره) بود، بسیار ارزشمند است.
وی اظهار کرد: باید در عمل ملتزم به ولایت فقیه باشم، نه اینکه در سخن این مسئله را بگوییم اما در عمل رفتاری مغایر با آن داشته باشیم؛ رهبر انقلاب از ما می‌خواهد مسیر و کلام امام(ره) را بشناسیم و بر اساس آن عمل کنیم.
جانباز واقعه هفت تیر، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب با درد و رنج ایثارگران و جانبازان آشنا هستند زیرا خود ایشان بخش از وجودشان را برای دفاع از اسلام و ارزش‌های آن تقدیم کرده‌اند؛ سخنانان رهبری به علت علاقه‌ای که به مردم و اسلام دارند، به دل مردم می‌نشیند.
آیت الله نجفی تأکید کرد: ما امروز بیش از هر چیز دیگری نیاز به تبعیت از فرامین رهبری داریم، زیرا محور امور ولایت فقیه است و باید از آن تبیعت کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره با حادثه ترور رهبر معظم انقلاب در حادثه ششم تیر اظهار کرد: ما در این روز باید هم شکر گذار خداوند باشیم و هم مراسم جشن و شادی برگزار کنیم زیرا حادثه ترور رهبر معظم انقلاب به دست منافقان ناکام ماند و دشمن به اهداف سیاسی که از این مسئله داشت، نرسید.
جانباز حادثه هفت تیر تصریح کرد: بنای استکبار جهانی در آن شرایط بر آن قرار داشت که یاران صدیق امام(ره) و انقلاب و افرادی که رنج و مشقت زیادی برای پیروزی انقلاب متحمل شده بودند را حذف کند، البته جنایات بسیاری هم در این زمینه انجام شد و یاران انقلاب یکی پس از دیگری به شهادت رسیدند.
آیت الله نجفی گفت: افرادی که در آن دوران به دست منافقان و مخالفان انقلاب به شهادت رسیدند دستان توانمند امام(ره) در بخش‌های مختلف بودند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین توطئه‌های ضد انقلاب در مسجد ابوذر ناکام ماند، این مسئله یکی از معجزات الهی بود، خداوند در آن حادثه نشان داد که کسی توان ضربه زدن به اصل نظام و انقلاب را ندارد؛ اکنون هم اگر فردی بخواهد از طرق اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به انقلاب ضربه بزند به امر الهی نابود می‌شود.

آیت الله نجفی در پایان با تقدیر از شهردار و اعضای شورای اسلامی بر ضرورت خدمت رسانی به مردم تأکید و عنوان کرد: شهرداری و هر نهاد خدماتی در نظام اسلامی باید به گونه ای عمل کند که در هر جا نامی از آن برده شد، تحسین همگان را به دنبال داشته باشد.