شهردار شهرضا گفت: تلاش در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی مهمترین رسالت فرهنگی شهرداریهاست

:::آرشیو:::


کد : 1759

شهردار شهرضا گفت: تلاش در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی مهمترین رسالت فرهنگی شهرداریهاست زیرا این کار در حقیقت به معنای سرمایه گذاری بلند مدت در راستای تقویت سایر مبانی فرهنگی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهرضا، رحیم جافری در مراسم جشن یار مهربان که در محل میهمانسرای شهرداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: در وصف ارزش کتاب و اهمیت کتابخوانی سخنان زیادی گفته شده و همگان به این مسئله واقف هستند، از این پس باید اقدامات زیربانیی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه انجام شود.

وی اظهار کرد: ترویج کتابخوانی به عنوان یک فرهنگ غالب در جامعه نیازمند عزم جدی همه بخشهای دولتی و غیردولتی است و تا زمانی که این هماهنگی عمومی وجود نداشته باشد، نمی توان انتظار داشته باشیم که اقدام قابل توجهی انجام شود.

شهردار شهرضا بیان کرد: در شرایط فعلی شاهد آغاز تحولاتی هستیم که آینده خوبی را برای فرهنگ جامعه در زمینه کتابخوانی نوید می‌دهد اما باید از اینگونه تحولات حمایت شود.

جافری ادامه داد: دین مبین اسلام و دستورات بزرگان دینی ما تأکید زیادی بر مطالعه و دانش پژوهی دارد و لازم است به این تعالیم که برگرفته از کتاب آسمانی قرآن است عمل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: کتاب در حقیقت بیمه نامه ای است که جامعه را در برابر بسیاری از آسیبهای اجتماعی محافظت می کند به همین منظور تلاش در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در واقع تلاشی در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی و اعتلای فرهنگ عمومی است.

شهردار شهرضا با اشاره به انتخاب شهرضا به عنوان ۲۰ شهر برتر در حوزه کتابخوانی، اظهار کرد: این عنوان مرهون تلاش دلسوزان فرهنگی شهر است که در سالهای آینده ثمرات و نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت.

جافری اضافه کرد: طرح هایی همچون انتخاب شهر ملی کتاب در واقع بهانه ای برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است و شهرضا به واسطه قدمت دیرینه و فرهنگ غنی می‌تواند در این زمینه طرحهای خوبی ارائه کند.

 

تصاویر مربوط به خبر