مدیرعامل سازمان آتشنشانی شهرضا خبر داد: انجام بیش از 170 نوع مأموریت در سازمان آتشنشانی شهرضا

:::آرشیو:::


کد : 1763

مدیرعامل سازمان آتشنشانی شهرضا خبر داد:
انجام بیش از 170 نوع مأموریت در سازمان آتشنشانی شهرضا
مجتبی فخاری - مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا از انجام 176 نوع مأموریت امدادی در 4 ماه نخست امسال توسط عوامل این سازمان خبر داد.
به گزارش خبرنگار آرمان، رحیم جافری – شهردار شهرضا در جلسه شورای سازمان آتشنشانی این شهرداری، عنوان کرد: سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری یکی از مهمترین ارگانهای خدمات رسان در شهر است زیرا مأموران پرتلاش این سازمان تأمین کننده امنیت و آرامش برای شهروندان هستند.
وی ادامه داد: نقش امنیت در عمران، آبادانی و پیشرفت جامعه غیر قابل انکار است و از این جهت مأموران آتشنشانی خدمتی بی نظیر را به جامعه ارائه می کنند.
شهردار شهرضا اضافه کرد: یک آتشنشان در هر شرایطی با دانستن اینکه که در محل کار خود به استقبال خطر می‌روند اما از انجا که او حفظ جان و مال مردم را بر هرچیزی ترجیح می‌هد، با خطر رو به رو می‌شود.
جافری در بخش دیگری از سخنان خود، با تأکید بر ارائه گزارش عملکرد سازمان آتشنشانی به مردم، گفت: ایجاد ماهنامه آرمان، به عنوان ابزاری برای ارائه گزارش عملکرد به شهروندان است که باید همچنان ادامه داشته باشد.
وی اعتماد عمومی را مهمترین سرمایه شهرداری برشمرد و افزود: شهرداری، نهادی متکی به درآمدهای مردم است و از این نظر همه شهروندان همانند سهامدارانی باید بر عملکرد آن نظارت داشته باشند و یکی از راههای این نظارت آگاهی از عملکرد آن است.
شهردار شهرضا با تأکید بر لزوم تقویت زیرساختهای آتشنشانی، این اقادام را گامی در راستای افزایش ضریب ایمنی شهر دانست و اظهار کرد: خرید دستگاه پیشرو نجات، افزایش بودجه جاری سازمان و مساعدت در تکمیل کادر نیروی انسانی این سازمان از جمله برنامه های شهرداری در این زمینه است.
جافری خبر از ابلاغ چارت سازمانی اداره آتشنشانی شهرضا داد و عنوان کرد: تجهیز این سازمان به بیسیم، خرید ست کامل امداد و نجات حوادث چاه و خرید سیستم ضبط مکالمات از جمله اقدامات انجام شده در برای اراتقاء سطح عملکرد این سازمان بوده است.
مجبتبی فخاری – مدیرعامل  سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا نیز در این جلسه اظهار کرد: از مجموع 176 حادثه واقع شده در شهرضا در 4 ماه نخست امسال که مأموران امداد و نجات آتشنشانی موفق به مهار آنها شده‌اند، بیشترین تعداد مربوط به حمله مار و زنبور با ۳۰ مورد، حریق انبار یا ضایعات با ۲۱ مورد و حریق مغازه و حریق باغ و اشجار و مزارع هر یک با ۱۱ مورد بوده است.
وی اظهار کرد: در همین مدت ۸۵ مورد بازدید از واحدهای ساختمانی مسکونی و تجاری انجام شده که از این تعداد ۷۰ مورد مورد تأیید کارشناسان سازمان آتشنشانی شهرضا بوده، این در حالی است که در ۱۱ مورد بازرسی واحدهای صنفی و صنایع همه موارد تأییدیه های این سازمان را کسب کردند.
مدیرعامل  سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا بیان کرد: از مجموع ۱۸۱ عنوان نظارتی سازمان آتشنشانی شهرضا ۸۵ مورد مربوط به بررسی نقشه پلان معماری و تأسیسات آپارتمانی بوده که همه موارد به تأیید کارشناسان این سازمان رسیده است.
فخاری از برگزاری ۳۵۰ نفر آموزش در سه ماه نخست امسال توسط کارشناسان سازمان آتشنشانی شهرضا خبر داد و افزود: از این تعداد ۲۰۰ نفر آموزش مربوط به اصناف مختلف و ۱۵۰ نفر آموزش مربوط به مدارس بوده است.
وی گفت: تعداد حوادث آتشنشانی شهرضا در ۳ ماه نخست سال گذشته ۱۳۸ مورد بوده که با ۳ درصد کاهش به ۱۳۴ مورد در مدت مشابه در سال جاری رسیده، این در حالی است که تعداد بازدیدهای انجام شده توسط کارشناسان این سازمان در همین مدت از ۱۷۵ مورد در سال گذشته با ۴ درصد افزایش به ۱۸۱ مورد در سال جاری رسیده است.
مدیر عامل  سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا اظهار کرد: تعداد آموزشهای ایمنی سازمان آتشنشانی شهرستان نیز با ۲۰ درصد افزایش از ۲۹۰ نفر در ۳ ماه نخست سال گذشته به ۳۵۰ مورد در ۳ ماه نخست امسال افزایش یافته است.