دکترجافری در آیین اختتامیه دومین چشنواره چلچراغ هنر:جشنواره چلچراغ هنر، انقلاب بزرگی در هنر شهرضا...

:::آرشیو:::


کد : 1766

شهردار شهرضا گفت: باتوجه به موقعیت مکانی مناسب کارخانه تاریخی «نوین» شهرضا و استقالب بی نظیر مردم از برنامه‌های برگزار شده در آن، مرمت این مبنای تاریخی در دستور کار شهرداری قرار می‌گیرد تا در برنامه‌های آینده نیز از آن استفاده شود.

به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا، رحیم جافری در آیین اختتامیه دومین چشنواره چلچراغ هنر در شهرضا، که در محل کارخانه تاریخی «نوین» این شهر برگزار شد، عنوان کرد: جشنواره چلچراغ هنر، انقلاب بزرگی در هنر شهرضا ایجاد کرد که برای همیشه ماندگار خواهد ماند.

وی، تاریخ هنر در شهرضا را یکی از مهمترین بخش های تاریخ کشور برشمرد و افزود: وجود بیش از ۲۰۰ رشته هنری که اساتید آن آثار شاخصی ارائه کرده‌اند، گواه این مدعاست که، شهرضا از جمله مهمترین مراکز هنری ایران محسوب می‌شود.

شهردار شهرضا همچنین با اشاره به انتخاب این شهرستان به عنوان «شهر سفال ایران»، این انتخاب را نشانه قدمت این رشته هنری در شهرضا و برتری هنرمندان آن برشمرد و اظهار کرد: سفال، قدمتی به اندازه تاریخ بشر دارد، اما در شهرضا رنگ و لعاب و شیوه آن در قالبی خاص و منحصر به فرد ارائه شده است.

جافری در ادامه این مطلب افزود: هنر سفالگری تنهای بخشی از افتخارات هنری و فرهنگی مردم شهرضا است، هنرمندان بزرگی در همه رشته‌های هنری در شهرضا هستند که هریک از آنها اساتید مسلم رشته خود هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: امروزه رویکرد شهرداری ها از نهادهایی صرفاً خدمات رسان و عمرانی به نهادهایی با رویکرد فرهنگی تبدیل شده‌اند و به همین دلیل در سال های اخیر فالیت های فرهنگی شهرداری شهرضا نیز افزایش چشمگیری یافته است.

شهردار شهرضا گفت: برگزاری بیش از ۱۵ همایش در مسیر خوشبختی و ارائه و آموزش بیش از ۶۳ رشته هنری و اجتماعی در فرهنگسرای بانوان شهرداری، بخشی از فعالیت های انجام شده در حوزه فرهنگ است.

جافری در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان این مطلب که «در سال گذشته هزینه‌های زیادی برای مرمت و بازسازی کارخانه تاریخی نوین انجام شد»، اظهار کرد: باتوجه به موقعیت مکانی مناسب کارخانه تاریخی «نوین» شهرضا و استقالب بی نظیر مردم از برنامه‌های برگزار شده در آن، مرمت این مبنای تاریخی در دستور کار شهرداری قرار می‌گیرد تا در برنامه‌های آینده نیز از آن استفاده شود.