شهردار شهرضا مطرح کرد: یک پنجم جمعیت شهرضا در سکونتگاه‌های غیر رسمی سکونت دارند

:::آرشیو:::


کد : 1778

شهردار شهرضا مطرح کرد:
یک پنجم جمعیت شهرضا در سکونتگاه‌های غیر رسمی سکونت دارند
شهرضا – شهردار شهرضا گفت: تقریبا یک پنجم جمعیت شهرضا معادل 26 هزار و 654 نفر در سکونتگاه‌های غیر رسمی این شهر سکونت دارند.
به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا، رحیم جافری در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان شهرضا، عنوان کرد: شهرضا یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است که در دوران قبل از پهلوی اول دارای شهرداری بوده است، بنابر اسناد تاریخی موجود شهرداری شهرضا قبل از شهرداریها اصفهان و فارس تأسیس شده است.
وی ادامه داد: بافت سنتی شهرضا هماهنگی زیادی با معماری اصیل ایرانی و اسلامی دارد، از سوی دیگر اهتمام مردم این شهر به تأسیس نهادهای مدنی همچون شهرداری در آن نشانه بلوغ فکری و اجتماعی آنها است.
شهردار شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: بازآفرینی سکونتگاه‌های غیر رسمی شهری چند سالی است که آغاز شده است، در حال حاضر 5 محور اصلی در هر شهر شامل بافت تاریخی، بافت ناکارآمد میانی، سکونتگاه غیر رسمی، محدوده‌های با کاربری ناهنگون و هسته روستایی وجود دارد که بازآفرینی آنها در دستور کار قرار گرفته است.
جافری گفت: در شهرضا، مطالعات اولیه بر روی سکونتگاه‌های غیر رسمی از سال 94 آغاز شد، شهرضا به عنوان یکی از 12 شهر کشور کشور است که در سال گذشته طرح بازآفرینی بافت فرسوده آن به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات در طرحهای بازآفرینی شهری، جانمایی برای اجرای پروژه‌ها و نیازسنجی در این زمینه است.
شهردار شهرضا اظهار کرد: در حال حاضر یک پنجم جمعیت شهرضا در سکونتگاه‌های غیر رسمی سکونت دارند که جمعیتی معادل 26 هزار 654 نفر هستند که در 263.2 هکتار از مساحت شهری ساکن هستند. / ایمنا