وجود ابهام قانونی در شیوه خدمات رسانی به مناطق خارج از محدوده

:::آرشیو:::


کد : 1780

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شهرضا مطرح کرد:
وجود ابهام قانونی در شیوه خدمات رسانی به مناطق خارج از محدوده

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شهرضا گفت: در حال حاضر شهرداری تکلیف خود را درباره شیوه خدمات رسانی به مناطق خارج از محدوده نمی داند چون از سویی با الحاق ۵۱ هکتار به محدوده شهری مخالفت شده و از سوی دیگر ادارات خدمات رسان مجاز به خدمت رسانی به این مناطق هستند.

غلامحسین جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، عنوان کرد: در تاریخ ۴ خردادماه سال ۱۳۹۰ قرارداد طرح جامع شهرضا از سوی اداره راه و شهرسازی استان با شرکت مهندسان مشاور پارس سوماش پایدار منعقد شد.

وی ادامه داد: باوجود طولانی شدن غیرمتعارف این بازنگری، بعد از برگزاری ۲۰ جلسه کمیته فنی در استان و ۴ کمیته فنی در وزارت راه و شهرسازی، این طرح در مورخه ۳۱ اردیبهشت سال ۹۶ از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مورد تأیید قرار گرفت.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شهرضا عنوان کرد: از مهمترین موارد مصوبه شورای عالی شهرسازی ایران می توان به مخالفت با الحاق ۵۱ هکتار از ساخت و سازهای انجام شده در خارج از محدوده طرح مصوب قبلی اشاره کرد که قبلا در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به مدیریت استاندار اصفهان با آن موافقت شده بود.

جعفری اذعان کرد: از سوی دیگر بر اساس آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی به شماره ۷۳۲۴۷۲۷ مورخ ۱۲ تیرماه سال ۱۳۹۶ ادارات خدمات رسان می توانند نسبت به واگذاری انشعاب موقت آب و برق و گاز به ساختمانهای خارج از محدوده اقدام کنند.

وی تصریح کرد: مصوبه مجلس شورای اسلامی از سویی به ماده ۸ قانون حفظ کاربری اراضی و باغات اصلاحیه یکم آبانماه سال ۱۳۸۵ در تعارض است و از سوی دیگر در شهرضا نیز باعث این ایجاد این ابهام شده که شهرداری تکلیف خود را نمیداند چون از سویی با الحاق ۵۱ هکتار به محدوده شهری مخالفت شده و از سوی دیگر ادارات خدمات رسان مجاز به خدمت رسانی به این مناطق هستند.