به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست باحضور مسئولین شهرستان

:::آرشیو:::


کد : 1818

به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا برگزار شد؛
برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست باحضور مسئولین شهرستان.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهرشهرضا،با دستور دکترجافری _ شهردار _ برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست با حضور مسئولان شهرستان و با شعار « نه به کیسه های پلاستیکی» در بخشی از منطقه مسکونی سروستان برگزار شد.
مولائیان _ معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری _ در این خصوص گفت : 22 آوريل مصادف با 2 ارديبهشت در تمام دنيا به عنوان روز جهانی زمین پاک نامگذاری شده تا به مردم روي زمين يادآوري شود که نبايد سياره خود "زمين" را فراموش کنند و همچنین در جهت حفظ آن برنامه ریزی شود.
اين روز به منظور ايجاد آگاهي جهاني و نيز سپاسگزاري از مواهب زمين و منابع و ذخاير طبيعي آن است که از سوي سازمان ملل متحد نيز هر سال طبق مراسم ويژه اي در سراسر جهان برگزار مي شود که البته با توجه به اهمیت موضوع برنامه های زمین پاک بیشتر به صورت هفتگی برگزار می گردد.
وی در ادامه افزود: شهرداری شهرضا نیز همگام با این حرکت ارزنده و به این مناسبت به دستور شهردار محترم،اقدام به برپائی برنامه نمادین پاکسازی محیط زیست در بخشی از منطقه مسکونی سروستان  با حضور مسئولین شهرستان نمود که البته حضور  فعال مسئولین عالی رتبه شهرستان در این برنامه و حمایت ایشان از برنامه یاد شده نشان  اهمیت موضوع  می باشد
وی افزود هدف از برگزاری این برنامه پاسداشت هفته زمین پاک و فرهنگسازی در زمینه داشتن شهری تمیز در جهت حفظ محیط زیست بود که طی آن مسولین محترم با جمع آوری زباله های رها شده در طبیعت بر آن تاکید نمودند.
این گزارش حاکیست دکتر جافری در مقدمه این برنامه با اشاره به تاریخچه روز زمین پاک وارائه آماری از حجم زباله های روزانه در جهان اعلام داشت که متاسفانه بالاترین حجم زباله های تولیدی مربوط به مواد غذائی میباشد که این نکته قابل تامل است.
 گفتنی است  امضا و اثر انگشت مسئولین در حمایت از زمین پاک با شعار «من هم زمین را دوست دارم» و«هر اثر انگشت،یک تعهد» و صرف صبحانه سلامت از برنامه های جانبی این مراسم بود.