شهردار شهرضا گفت: آتشنشانی در زمره سخت ترین و خطرناک ترین مشاغل است که .....

:::آرشیو:::


کد : 1835

شهردار شهرضا:

آتشنشانان، الگوی واقعی ایثار و فداکاری هستند

شهردار شهرضا گفت: آتشنشانی در زمره سخت ترین و خطرناک ترین مشاغل است که آتشنشانان و خانواده‌های آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، آنان الگوی واقعی ایثار و فداکاری در جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، رحیم جافری در مانور عملیاتی آتشنشانان شهرضا با اشاره به تاریخچه تشکیل آتش نشانی در ایران، اظهار کرد: از زمان تأسیس نخستین آتش نشانی در تبریز و به فرمان میرزا تقی خان امیرکبیر تاکنون این سازمان شاهد فراز و فرودهای بسیاری بوده است اما اکنون باید عملکرد این سازمان مورد بررسی و فراز و فرودهای موجود مورد ارزیابی آسیب شناسی دقیق قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آتش یکی از مهمترین عناصر در زندگی بشر است که در بخش های مختلف نیازهای انسان را برطرف می‌کند، تصریح کرد: آتشنشانی در زمره سخت ترین و خطرناک ترین مشاغل است که آتشنشانان و خانواده‌های آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، آنان الگوی واقعی ایثار و فداکاری در جامعه هستند.

شهردار شهرضا ادامه داد: آتشنشانی شهرضا در حال ارائه مجموعه‌ای از خدمات به همه مناطق اطراف شهرضا است اما امکانات این سازمان برای رسیدگی به همه حوادث کافی نیست.

جافری تصریح کرد: با وجود محدودیت‌های مالی که تأثیر مستقیم بر منابع دارایی و اعتبارات شهرداری‌ها داشته است، هیچگونه کمکی برای تجهیز سازمان آتشنشانی شهرضا اختصاص نیافته و این در حالی است که شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و شهرهای بیش از 200 هزار نفر جمعیت از خدمات حمایتی دولت در این بخش استفاده می‌کنند.

وی گفت: در شهرضا منازل سازمانی یا ساختمان های مسکن مهر وجود دارد که تجهیزات سازمان آتشنشانی شهرضا برای اطفا حریق های احتمالی در این زمینه مناسب نیست.

شهردار شهرضا اضافه کرد: پس از گذشت حدود 15 سال فعالیت‌ها و خدمات سازمان آتشنشانی، کارنامه‌ای درخشان را از خدمات این سازمان مشاهده می‌کنیم که کم نظیر و در عین حال بسیار مهم و تأثیرگذار بوده است.

وی با تقدیر از خدمات«سازمان آتشنشانی شهرضا» اظهار کرد: با توجه به موقعیت بین راهی شهرضا و طولانی بودن مسیر محورهای مواصلاتی که از حاشیه و درون این شهر می‌گذرد، سازمان آتشنشانی شهرضا باید مسیری طولانی از راهها، شهر شهرضا و حتی حوادث خارج از حوزه استحفاظی شهرستان را، پوشش دهد.

 

تصایر مربوط به خبر