بالغ بر 100000 مترمربع از معابر شهرضا در سال 97 آسفالت شد.

:::آرشیو:::


کد : 1843

بالغ بر 100000 مترمربع از معابر شهرضا در سال 97 آسفالت شد.

شهردار شهرضا گفت : امسال حدود 60000  متر مربع از معابر شهرضا آسفالت شد

دکتر رحیم جافری صبح امروز در بازدید از معابر سطح شهر شهرضا گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 100 هزار متر مربع از سطح خیابان های شهرضا آسفالت شده است.

جافری با بیان اینکه در زمینه آسفالت خیابانهای شهرعلیرغم مشکلات عدیده مالی گفت : این میزان آسفالت خیابان در بین سایرشهرداری های سطح استان آمارنسبتاً مناسبی است که با همت کارکنان شهرداری و اعضای شورای شهر شهرضا انجام شده است.

وی گفت : در سال گذشته لکه گیری 60 هزار متر مربع از معابر شهر با هزینه ای بالغ بر 12 میلیاردو 500 میلیون ریال انجام شد.

شهردار شهرضا تصریح کرد: در سال 1396 همچنین 260 هزار متر مربع از معابر شهر با هزینه ای بالغ 55 میلیارد ریال  آسفالت شد.

جافری با اشاره به شرایط اقتصادی شهروندان که مستقیماً شرایط مالی شهرداری را تعریف می کنند و  همچنین حوزه های فعالیت و وظایف شهرداری که به بیش از 280  نوع خدمات میرسد تصریح کرد: امسال با تلاش مضاعف شهرداری شهرضا  لکه گیری معابر سطح شهر به متراژ حدوداً  48800 و با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد و 800 میلیون ریال انجام شده است.

وی افزود :  روکش آسفالت معابر سطح شهر نیز در سال 97 به متراژ حدود  71542 مترمربع و با هزینه ای بالغ بر 1 میلیارد و 475 میلیون ریال  انجام شد.

جافری با اشاره به کاهش میزان آسفالت  معابر شهری مقایسه با سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است و بیشترین و مهمترین علت این موضوع را افزایش حدود 400 درصدی قیمت قیر نسبت به سال گذشته وعدم ارائه قیر در بورس در 2 ماه اخیر اعلام کرد .

وی اظهارداشت : کاهش در آمد شهرداری های استان و عدم ثبات قیمت ها در سال جاری باعث شده که پیمانکاران تمایلی جهت ارائه خدمات و اجرای پروژه های عمرانی و حتی شرکت در مناقصات شهرداری رانداشته  ، که در کاهش چشمگیر حجم عملیات آسفالت در تمام شهرداری های استان موثر بوده است.

ایشان تصریح نمود با توجه به شرایط فوق رویکرد شهرداری شهرضا در سال 97 بیشتر تمایل ، به کارهای فرهنگی و آزاد سازی مسیر خیابانها بوده است فرهنگ سازی موجبات مشارکت بیش از پیش شهروندان را در اجرای پروژه های شهر فراهم می آورد واز طرفی پر هزینه ترین و کم نمودترین عملیات عمرانی شهرداری در آزاد سازی معابر شهر می باشد که علیرغم محدودیت های مالی نقاط حادثه خیز زیادی از جمله مسیر پارک بوستان به طرف خیابان شهید بهشتی مرمت و لکه گیری و آزاد سازی مسیر خیابان امام علی و خیابان سردار لشگری و معابر دیگر به اتمام رسیده که شاید از نظر ظاهر در معرض دید نبوده و لذا با توجه به اعقتاد راسخ مبنی برانجام کار دارم عمرانی شهرداری تمام همت خود را در جهت تقویت و توسعه زیر ساختهای شهری معمول می دارد.  

جافری ضمن تقدیر از تلاشها و زحمات اعضای شورای شهر شهرضا گفت: آغاز عملیات جابجایی تاسیسات موجود در چهار راه آیت اله طالقانی ، رنگ آمیزی وسایل بازی پارکهای سطح شهر ، زیبا سازی طرح های بلوار شهید مدرس ، عملیات نوسازی  و زیبا سازی انتهای بلوار پاسداران و وردی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف زیبا سیما و منظر شهری ، عملیات نوسازی میادین و بلوارهای حاشیه خیابان گاز از ورودی آرامستان تا جایگاه CNG  و همچنین طرح تعریض خیابان جنب پارک ملت  از جمله دیگر اقدامات شهرداری در سال جاری دانست .