مجتبی فخاری – سرپرست شهرداری اعلام کرد فضا سازی محیط شهری در ایام اله دهه فجر سال جاری با توجه به ..

:::آرشیو:::


کد : 1852

فضای سازی محیط شهری در ایام اله دهه فجر با رویکرد فاطمی

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر شهرضا

مجتبی فخاری سرپرست شهرداری اعلام کرد فضا سازی محیط شهری در ایام اله دهه فجر سال جاری با توجه به تقارن این ایام با فاطمیه دوم ، با رویکرد فاطمی انجام شد .

وی در این خصوص گفت : با توجه به اینکه مسئولیت کمیته فضا سازی شهری ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی بر عهده شهرداری شهرضا گذاشته شد ، این کمیته طی برگزاری چندین جلسه داخلی تصمیماتی را در خصوص نحوه فضا سازی شهر در ایام اله دهه فجر و سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی متقارن با ایام خون و اندوه فاطمیه دوم و براساس بخشنامه های ابلاغی و صورتجلسات ستاد دهه فجر شهرستان اتخاذ نمود و در راستای تصمیمات متخذه اقداماتی بعمل آمد که از آن جمله می توان به نصب پلاکاردهای عرضی در خیابان مرکزی شهر حدفاصل میدان شهدا تا چهارراه طالقانی با پارچه های سبز و مشکی مزین به احادیث ، اشعار و توصیه های بصیرتی مربوط به ایام فاطمیه روی پلاکاردهای مشکی و سخنان امام امت و رهبر فرزانه جمهوری اسلامی و جملات بصیرتی مربوط به دهه فجر روی پارچه های سبز رنگ اشاره نمود . همچنین در همین راستا نصب 1500عدد پرچم ایران و سبزو مشکی در سطح شهر ، نصب پرچم های اهتزازاز در ورودی های شهر ، اهدای 750 شاخه گل به مزار شهدای گلگون کفن شهرستان در گلزار شهدای شاهرضا ( ع ) و شهدای گمنام ، همکاری با ستاد بزرگداشت دهه فجر شهرستان در برگزاری مراسم 12 بهمن ماه و همچنین یوم اله 22 بهمن از دیگر اقدامات این شهرداری می باشد .

مجتبی فخاری با اشاره به اهمیت حفظ شعائر دینی و همچنین ارزشهای انقلاب اسلامی افرود : صبغه فرهنگی و سابقه مذهبی شهرضا با قدمت بالا ، میطلبد که در فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی به این کار اهمیت داده شود . چرا که پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با تمام برکات و نتایج ارزشمندی که دارد ، محصول آموزه های دینی و ارج نهادن به شعائر مذهبی ماست . و غیرت و ایثار فرزندان این مرز و بوم ، درسی است که در مکتب انسان ساز ائمه اطهار آموخته اند . از این رو شهرداری شهرضا فضا سازی محیط شهری در ایام اله دهه فجر را با رویکرد فاطمی انجام داد .